Промяната се случва, може би с по-бавни стъпки, но се случва. Случва се и през премахване на страха от българските граждани. Няма българин, който още да го е страх, че без руски газ ще умре от студ през зимата. Няма и български пенсионер, който да не знае, че има пари за нормални пенсии в държавата и че това няма да счупи бюджета на държавата. Няма и български учител, който да не очаква неговата заплата да изпреварва средната за страната, защото знае, че образованието е наистина важен приоритет. Освен реални промени, това са промени на мисленето и очакването на българите. Това заяви Кирил Петков в декларация на "Продължаваме промяната - Демократична България" от трибуната на парламента.
Той очерта и успехите на управляващото мнозинство през 2023 година. Сред тях са финансиране на проекти, които да подобрят живота на жителите на всички общини в страната, стабилни финанси и бюджетен дефицит под 3%.
"Прогнозният бюджетен дефицит за 2024 г. е много по-малък от 3%, това ще ни даде шанс да влезем в Еврозоната през 2025 година. Главният прокурор вече е контролиран, основите за съдебната реформа са положени", заяви Петков.
Сред успехите, които той очерта, са още отчетността на главния прокурор и политически неутрална антикорупционна комисия.
"Успяхме да влезем в Шенген. За първи път от влизането ни в ЕС по летищата българите няма да се чувстват като втора категория хора. Променихме Конституцията. Промяната се случва през премахването на страха у българските граждани. За 2024 година тази промяна трябва да продължи", заяви още съпредседателят на "Продължаваме промяната - Демократична България".
Той допълни, че службите за сигурност е време да бъдат реформирани.
"През 2024 ще държим приетите закони да се изпълнят. Нашата задача е да започнем да връщаме на хората чувството за справедливост. Да спрем да използваме езика на омразата", заключи Петков.
В Гърция забраниха тротинетките за младежи под 17 години
Доживотен затвор за сомалийските пирати, похитили кораба "Руен" на БМФ
70-годишна ръководила мрежа за международен трафик на бебета
Демерджиев: България и Гърция затягат фронта срещу миграцията
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Д-р Анастасия Коркова: Плуването може да доведе до отит
Йога по време на бременност и кога е подходяща
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
„Джеймс Уеб“ откри изненадващо зряла галактика в ранната Вселена
Древно съкровище бе открито под статуя на Буда в Тайланд
„Венера-8“: Първото кацане на дневната страна на „адската“ планета
Радев: САЩ са нашият основен съюзник и ако ние не изпълняваме договорите си, как очакваме те да изпълняват своите?
Ще приключи ли ремонтът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ до 15 септември?
Заради времето: Операта "Турандот" ще бъде изпълнена в Спортна зала, а не в Летен театър
Иво Димчев предизвика бурен спор: Варна или Бургас?
Парламентът разреши самолетите на САЩ да се разположат на летище „Безмер“
Сергей Лавров и Марко Рубио ще се срещнат в рамките на форума АСЕАН
Пламен Карталов: Устойчивостта на бизнес модела в сектор „Култура“ трябва да е дългосрочна
Представители на Саудитска Арабия и ОАЕ сигнализират за единство след месеци на напрежение
София остава сред най-достъпните жилищни пазари в Европа по цени
преди 2 години
преди 2 години