Депутатите правят нов опит за гласуване на вота на недоверие към кабинета "Денков"

В петък гласуването се провали на два пъти, тъй като нямаше кворум

22.11.2023 • 06:55 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Депутатите правят нов опит за гласуване на вота на недоверие към кабинета
Депутатите правят нов опит за гласуване на вота на недоверие към кабинета "Денков"

Депутатите ще направят нов опит да гласуват вота на недоверие към кабинета "Денков". Според опозицията, управляващите са се провалили в сектор "Отбрана и национална сигурност". 

В петък гласуването се провали на два пъти, тъй като нямаше кворум, а в пленарната зала се регистрираха само ПП-ДБ и БСП. 

Въпреки напрежението между управляващите партньори не се очаква вотът да мине. От ГЕРБ и ДПС вече заявиха, че ще продължават да подкрепят правителството и днес ще се регистрират в зала. А за да бъде успешен вотът са нужни минимум 121 гласа "За", но БСП, "Възраждане", ИТН и независимият депутат Радостин Василев събират само 71 гласа.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички