Какъв е правилният път за постигане на ангажираност и лоялност от служителите?
"При рецесия имаме висока безработица и малко свободни позиции. Когато има икономическа активност и растеж, има ниска безработица и съответно няма толкова свободни позиции. Сектор като "управление на активи" е строго специфичен и има нужда от добре подготвени кадри със специфични познания, с различен опит и лицензи. Това прави намирането им трудно, има постоянен глад за такива кадри", коментира изпълнителният директор на "Конкорд Асет Мениджмънт" АД Наталия Петрова в мултиплатформения проект на телевизия Bulgaria ON AIR "Бъдещето: Работодатели и кариера".
Във компанията, в която работи, има екип от 16 служителя. При тях няма текучество и това си има обяснение - служителите намират динамиката и предизвикателствата да останат в компанията.
"Предлагаме голяма иновативност в проектите, които създаваме. Инвестираме съществено в квалификацията и знанията на служителите, помагаме им да се самоусъвършенстват. Едни от най-ценните качества са иновативното мислене, толерантността. Един портфолио мениджър трябва да има аналитично мислене, усещане за времето, в което трябва да се направи дадена инвестиция", каза още Наталия Петрова.
По думите ѝ за успеха на един екип е важно също да има обмен на знания и умения. Тя добави, че младите таланти в сектора трябва да се откриват и надграждат.
"Инвестираме в специфични курсове, изключително важно е получаването на два лиценза - единият е за правоспособност като брокер на финансови инструменти, другият - за инвестиционен консултант. Те се придобиват след изпит пред Комисията за финансов надзор", уточни Петрова.
Експертът коментира и внедряването на новите технологии, които помагат на бизнес средата. Също така даде добрия пример как университетите внедряват в своите програми дисциплини, свързани с новите технологии.
Гледайте целия разговор във видеото.
Шакира срещна нов висок и мургав красавец - той ли е новото й гадже
В Италия обидени от думите на Тръмп към Мелони
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Божков, Левски и моралът
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса