Неясно остава, поне засега - ще дойде ли в България украинският президент Володимир Зеленски. Политическият елит нито потвърждава , нито отрича появилите се информации за такава визита.
Bulgaria ON AIR научи, че Зеленски трябва да е на официално посещение у нас утре.
Вицепремиерът Мария Габриел не пожела да отговори конкретно идва или не Володимир Зеленски в София. "От пресцентъра на МС ще получите необходимата информация, когато има такава, не очаквайте от мен друг коментар", категорично заяви Габриел.
А от правителствената пресслужба заявиха, че Министерският съвет не може да потвърди разпространената от медии информация за посещение на украинския президент Володимир Зеленски у нас.
Извън пазената тайна за визитата, лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов оредели евентуално посещение на Зеленски като "признание за страната ни" и посочи две важни теми за дискусии със Зеленски - взривяването на язовир "Нова Каховка" и напрежението около атомната централа "Запорожие".
"Президентът Зеленски е един от хората, които в момента определят световната политика, водейки война с агресора Русия. Подобно посещение би било много добър знак", коментира лидерът на ГЕРБ-СДС.
Заради съображения за сигурност от "Продължаваме промяната- Демократична България" предпочетоха да не коментират.
"Това е тема, която, мисля, че всички разбираме, че не можем да коментираме", категоричен бе Христо Иванов.
А ако дойде в Народното събрание - от БСП се заканиха да се изправят очи в очи със Зеленски.
"Който е поканил господин Зеленски, да го приеме, ние не сме. Не знаем дали ще дойде в парламента, но ако дойде, отново ще чуе позицията на БСП и защо сме против изнасянето на оръжие, влизането на Украйна в НАТО, ще го чуе от нас", заяви лидерът на БСП - Корнелия Нинова.
От "Има такъв народ" бяха равнодушни. "Не знам с каква цел е визитата му - да изразим съпричастността си - ок", каза депутатът Станислав Балабанов.
Според информацията, с която Bulgaria ON AIR разполага, във визитата на украинския президент са планирани срещи с правителството и парламента.
Вижте повече в репортажа Виктор Борисов.
Снимка: БГНЕС
Жена е обвинена, че е убила баща си и е извадила сърцето му
Гръцкият остров Сирос търси гледачи на котки: Работният ден е 5 часа, настаняването - безплатно
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство
преди 3 години