Денят започна с минимални температури в страната от 12 до 19 градуса. Преди обед облачността ще бъде разкъсана с превалявания в централните райони. Постепенно валежите ще спират и облаците над Централна България ще намаляват.
Следобед ще се развиват купести облаци, повече над западните и източни части. Силни гръмотевични бури се очакват в югозападните райони. Интензивни валежи се очакват в Дунавската равнина до района на Плевен и Велико Търново, те ще бъдат до 10-20 литра на кв. м, също и южно от Благоевград до 15 литра на кв. м. Максималните температури в страната ще бъдат от 21 до 31 градуса, обясни синоптикът на Bulgaria ON AIR Александрина Янкова.
Над Черноморието през деня ще се задържи предимно слънчево с разкъсана облачност на места. Максималните температури ще бъдат от 27 до 29 градуса. Морската вода е с температура от 21-21 градуса.
Над планините ще има значителна облачност с превалявания над масивите от Западна България. Максимални температури на 2500 м около 8 градуса, а на 1500 м градусите ще достигат до 16.
В сряда от запад на изток бързо ще премине облачна вълна с превалявания в северозападните и източните части на страната. В четвъртък и петък ще има много слънце и летни температури, но и следобедни превалявания над планините в Западна България.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Библии, пенсии и парфюм: Шест интересни места, от които Тръмп получава пари
Украйна предлага диалог с Полша за историческите спорове, Туск настоява за признаване на истината
Космическо съперничество: Русия срещу SpaceX започва с провал
Археологически находки на 5000 г. са открити случайно в мазе в Берлин
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Грижа за косата през лятото
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл
Апелативният съдия Магдалена Недева приключи професионалния си път
Работата на бюро увеличават риска от рак
Варна, Бургас, Пловдив и София официално подадоха документи за домакинство на „Евровизия 2027“
SENSHI Grand Prix шампионът Жулиен Риков излиза срещу италианско острие на 11 юли
Ученици от Хуманитарната гимназия провеждат лятна практика по съдилищата във Варна
Анализатор: Ефектът за петрола от примирието е геополитически удар на САЩ по Китай и Русия
Сделките с имоти в някои големи градове у нас се върнаха на нивата от пандемията
Postbank с потвърден дългосрочен и краткосрочен рейтинг от БАКР
Дияна Димитрова-Каменова е официално вписана като член на УС на ОББ