Когато човек се изолира от комуникация с близки, познати, въобще със средата около него, настъпват промени в някои хормони, в жлезите с вътрешна секреция, които пък от своя страна се отразяват на емоциите и съответно на поведението на човек. Една такава изолация особено ако е за по-дълго време, може да повлияе на поведението ни. Не влияе трайно върху личността на човека. Това каза криминалният психолог Тодор Тодоров, след като проследи социалния експеримент "стъклената клетка", на който се подложи ултрамаратонецът Краси Георгиев заради каузата - превенция срещу зависимостите.
По думите му обаче в този случай говорим за две седмици, ако е нещо, което може да продължи месеци, вече тогава, не е сигурен какви ще са резултатите.
"Тепърва ще има още резултати, да поработим още с Краси, така че на този етап не мога да ги кажа всички, тъй като все пак може да излязат и някои допълнителни неща. Определено денят, в който излезе Краси, не се чувстваше добре от това, което се случи", допълни Тодоров, цитиран от "Фокус".
Психологът посочи, че тепърва ще се запознаят подробно и с медицинските отчети, но от това, което имат като информация след разговорите с наблюдаващите лекари, всъщност се оказва, че Краси Георгиев има промени в някои хормонални показатели.
Снимка: БГНЕС
Икономист: Младото поколение не иска да бъде управлявано
Кой би могъл да замести Николас Мадуро?
Назрява ли бунтът: Винената индустрия във Франция е пред колапс
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Иван Искров не е одобрен от Молдовската централна банка за надзорник на BC Moldindconbank S.A.
Шефът на Rheinmetall: Мирът в Украйна няма да навреди на нашия бизнес
Hydrogenera ще внедри водородна система в завода на Volkswagen Poznań
Airbus трябва да достави 133 самолета през декември, за да постигне годишната си цел