Тревожно: Българинът обеднява все повече, над 1,5 млн. получават под 525 лв. месечно

Една от причините е Ковид пандемията

05.05.2023 • 18:54 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Тревожно: Българинът обеднява все повече, над 1,5 млн. получават под 525 лв. месечно
Тревожно: Българинът обеднява все повече, над 1,5 млн. получават под 525 лв. месечно

Увеличава се делът на бедното население у нас. През миналата година равнището на бедност в България е близо 23%.

Малко над милион и половина българи получават под 525,92 лв. месечно. Спрямо предходната 2021 г. относителният дял на бедното население се увеличава с 0,8%. Една от причините е Ковид пандемията, която е задълбочила неравенствата, тъй като бяха засегнати множество сектори от икономиката.

Покачва се делът на бедните, които са безработни - с близо 7 на сто, както и този при пенсионерите с 2%.

Понижение има единствено на дела на бедните сред заетите с 0,3 на сто. Най-висок е относителният дял на бедните сред едночленните домакинства с лице на възраст над 65 г.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 3 години
Важното е "Вън от ЕС, Вън от НАТО", нали така... Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички