Кораби от Втората постоянна военноморска група на НАТО са във Варна

19.09.2014 • 17:06 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Кораби от Втората постоянна военноморска група на НАТО са във Варна
Кораби от Втората постоянна военноморска група на НАТО са във Варна

Два кораба от състава на Втората постоянна военноморска група на НАТО пристигат днес на рутинна неофициална визита във Варна, съобщиха от Военноморските ни сили.

Канадският HMCS Toronto и испанският „Алмиранте Хуан де Борбон" ще останат в морската столица до 22 септември.

Те пристигнаха във Варна след съвместно учение на 17 и 18 септември югоизточно от Констанца.

В него от българска страна участва фрегатата „Дръзки", както и два румънски кораба.

Целта беше да се повиши оперативната съвместимост с военноморските единици на страни членки на НАТО, да се подобри взаимното разбирателство и да се повиши подготовката на екипажите.

 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички