Граждански протест срещу позицията на президента Румен Радев по отношение на войната срещу Украйна изкара много известни лица от политическия и обществен живот пред сградата на президентството.
Сред протестиращите са Петър Москов, Николай Ненчев, Цветанка Андреева, Иво Инджев и много други, които въпреки студените температури излязоха на "Дондуков 2", за да заявят своята гражданска позиция за бъдещето на страната в тези размирни и тревожни времена.
"Тук съм, защото съм българин. Действията на президента Радев обричат бъдещето на детето ми и на България. Държа да съм част от процеса, който ще отстрани този човек от властовите механизми, които използва", заяви Петър Москов, организатор на протеста, цитиран от БГНЕС.
Той е категоричен, че президент на държава член на ЕС “не може да прави реверанс към сатрапски режими“. Москов обясни, че за него протестът е израз на национално достойнство.
"Решението е силно парламентарно мнозинство, което да прекара законодателство с първа задължителна точка: сваляне на Радев от управление", каза още той.
Камен, който беше сред протестиращите, каза: "Тук съм, защото съм възмутен от нашия президент. За мен той е предател, защото предава интересите на България”, обясни той. За него е необяснимо защо един военен би направил подобно нещо.
Протестиращите скандираха “Оставка” и държаха плакати, на които пишеше "Радев вън! Предател!", "Радев е приятел на Дявола", както и "Ние сме България, ЕС и НАТО. Радев - вън!".
На протеста има засилено полицейско присъствие и органите на реда ограничиха движение-то за автомобили между президентството и Археологическия музей.
Снимка: БГНЕС
Белият амур спаси Гребния канал в Пловдив от водораслите
Скинари опитали да нахлуят при еврейски тийнейджъри от Италия в столичен хотел
ГЕРБ за OFAC: Публикуван е процесуален документ, не съдебно решение
Тенденции при маникюрите за август
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
744 млн. лв. сме доплатили за лекарства през 2025 г.
Учени със сензационно разкритие за евентуален извънземен живот
Какво време ни очаква в сряда?
52-годишен варненец, спипан с дрога, се споразумя на пробация
10 години затвор за сексуален насилник, посегнал на 12-годишно момче с психично заболяване
Германският регулатор е одобрил офертата на UniCredit за Commerzbank
25 американски щата оспорват в съда последните мита на Тръмп
Commerzbank разширява офис площите си в Advance Business Center в София
SOFIX отчете ръст за трета поредна сесия и затвори на ниво от 1312 пункта
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години