Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) организира Трета национална студентска и докторантска конференция на тема: "Присъединяването на България в еврозоната – предизвикателства и възможности", която ще се проведе на 7 април 2023 г. в хибриден формат - във ВУЗФ, зала 501, и в платформата Google Meet.
Основна цел на конференцията е да предостави трибуна на студенти и докторанти от всички висши училища в България да изложат своята позиция и виждания за предизвикателствата, проблемите и възможностите, които произтичат от присъединяването на страната ни в еврозоната. Под формата на дискусия те ще могат да предложат своите идеи и решения за минимизиране на възможните рискове.
В конференцията могат да участват студенти и докторанти от всички висши училища в България, независимо от степента и формата им на обучение.
Те ще трябва да разработят доклад в обем 8-10 страници и да подготвят презентация на доклада си, която ще изнесат по време на конференцията.
ВУЗФ ще предостави стипендия за обучение в магистърска степен във висшето училище на най-добре представилия се студент в размер на 20% от таксата за обучение.
Победителят ще бъде определен от жури, съставено от преподаватели във висшето училище.
Важни срокове
Краен срок за подаване на заявки за участие с доклади: 20 март 2023 г. на следния линк https://vuzf.bg/zayavka-za-uchastie-studentska-i-doktorantska-konferentsiya
Краен срок за изпращане на пълните доклади: 30 март 2023 г. на е-mail: marketing@vuzf.bg
Допуснатите доклади ще бъдат представени по време на конференцията на 7 април 2023 г.
Краен срок за регистрация за участие в конференцията без представяне на доклад: 4 април 2023 г. на е-mail: marketing@vuzf.bg
Участието в конференцията е без такса.
Изискванията за оформление на докладите можете да видите ТУК.
Докладите от конференцията ще бъдат рецензирани и издадени в електронен сборник от издателството на ВУЗФ "Св. Григорий Богослов".
Участниците в конференцията ще получат сертификати за участие, подписани от ректора на ВУЗФ проф. д.ю.н. Борис Велчев.
На база подадените заявки за участие с доклади и пълните доклади ще бъде изготвена програмата на конференцията.
За контакти и допълнителна информация: тел. 02/40 15 802; 0882 513 714, еmail: marketing@vuzf.bg
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Ашли Греъм с признания за синовете си
Пътниците от кораба с хантавирус са си у дома: Каква е опасността от пандемия?
Хит сред звездите: Откопчани дънки
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
S&P 500 приключи търговията, отдръпвайки се от рекорда през предходната сесия
София Каломенидис: За успешно IPO – бъди подготвен, разкажи история, спечели доверие
Русия свива прогнозите си за добив на петрол, износът намалява от началото на май
Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ