В присъствието на политическото и професионалното ръководство на МВР министърът на вътрешните работи Бойко Рашков представи пред министър-председателя на Република България Кирил Петков и заместника му и министър на финансите Асен Василев направеното в Министерството на вътрешните работи по отношение на реформата с акцент оптимизиране на дейността, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Двамата бяха запознати с предприетите действия на базата на изготвен математически модел след обстоен преглед в няколко направления и отчитане на обективните факти, както по територии, така и по направления на дейност.
Реформата ще изведе полицейски служители близо до гражданите и ще има функционален ефект, отчете министър Рашков и уточни, че действията по нея продължават поетапно по изградения модел и въз основа на натрупания опит.
В този смисъл вътрешният министър подчерта, че всички стъпки се предприемат по начин, който няма да отслаби способността на МВР да изпълнява функциите си по обезпечаване на сигурността и обществения ред.
Министър-председателят Петков и вицепремиерът и министър на финансите Василев подкрепиха действията, реализирани до момента във вътрешното ведомство. Двамата засвидетелстваха доверие към ръководството на МВР в лицето на министър Рашков.
В рамките на срещата бяха обсъдени и идеи за реформи по актуални проблеми в по-широк мащаб.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
И днес денят ще е слънчев
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти