"Порицание" е наказанието за лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов и депутата от "Продължаваме промяната" Искрен Митев, които вчера се скараха в пленарната зала и бяха на крачка от ръкопашен бой.
Двамата депутати могат да обжалват наказанието си в тридневен срок. Костадинов вече обяви, че ще го направи.
Решението е на заместник-председателя на Народното събрание Кристиан Вигенин, който днес председателства пленарното заседание. След като е изгледал подробно записите, Вигенин е решил, че порицанието е достатъчно наказание за вчерашните безредици, на които свидетели станаха и ученици, гостуващи на депутатите за Деня на детето.
"Налагам мярката "порицание" за народните представител Искрен Митев и Костадин Костадинов. Член 156 гласи, че председателят налага наказание на народен представител, който нарушава реда на заседанието или е създал безредие", подчерта Вигенин.
"Наказанието е проява на цинизъм. Ще го обжалвам. Ще настоявам то да отпадне. Когато някой бъде наклеветен, не бива да бъде наказван за това, че е наклеветен. А се наказва клеветникът", заяви лидерът на "Възраждане".
"Ще приема това, което е наложено, като наказание. Това е достойното, което трябва да направи всеки един от двамата участници. Бяха нарушени правилата на залата, изложихме се пред децата и им дадохме един много грозен пример. Аз няма да обжалвам. Чух, че Костадинов ще обжалва, не съм изненадан. Те вече показаха, че си мислят, че са безнаказани", заяви Митев.
Необходимо ли ни е еврото и кой трябва да реши за приемането му?
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Изборният кодекс е променян 27 пъти, ще има ли криза в машинното гласуване?
Путин: Междудържавните отношения трябва да се основават на взаимно уважение
8 правила за плосък корем
Унгария се обяви против дългосрочното замразяване на руските активи
Наследствена ли е шизофренията?
Студът променя ли менструалния цикъл?
Маслото от ший и ползите от него в студените месеци от годината
Кашлица при деца - видове и начини за справяне
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Рекорд: Китай изстреля три ракети в Космоса за един ден
Обясниха причината за двойната опашка на кометата 3I/ATLAS
Знаков арест в София: Задържаха Началникът на столичното Пето РПУ
Какво ще се случи, ако НС не приеме бюджета до края на годината?
Добри новини за културата във Варна
Приключи ремонтът на отсечката, на която загина малката Сияна
МО на Русия предупреждава: Евентуална радиационна авария в Украйна ще зарази Европа
Хърватия купува 44 танка Leopard от Германия за 1,5 млрд. евро
Владимир Дживага: Днес всеки може да инвестира, стига да има малко пари и смартфон
Times: Тръмп се опитва да убеди още 4 държави да напуснат ЕС
Празни танкери идват на помощ в битката с корабната криза в петролния сектор