Спечелихме на първа инстанция делото с мобилните оператори, съобщи на брифинг вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова.
Административният съд - София град се е произнесъл по тяхна жалба срещу заповедта на Министерството на икономиката и индустрията, издадена в края на миналата година, с която се забранява повишаването на цените, а намеренията им за това са нелоялна търговска практика, допълни министърът.
Нинова каза, че мотивите на жалбоподателя - "Теленор България", са били, че индексирането на цените по договорите с потребителите не представлява особено важен обществен интерес, съобщи БТА.
"Бихме искали да им кажем, че в момента повишаването на цените и натискът върху живота на хората е въпрос от най-висок обществен интерес за нас и съдът е признал тези наши мотиви, произнесъл се е по този въпрос със следното определение: "Оставя без уважение жалбата на "Теленор България" за отмяна изцяло на предварителното изпълнение на заповедта на Министерството на икономиката и индустрията", заяви Нинова. Тя допълни, че това определение може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок.
Икономическият вицепремиер определи това като една малка победа в желанието да се помогне на българските граждани в тези трудни моменти от натиск, от нелоялните търговски практики, от опит да се трупа печалби на гърба на хората.
В допълнение отправи апел към мобилните оператори: „Не повишавайте цените, докато тече този процес, повишаването на цените ще бъде незаконно, заради Заповедта, която издадохме в Министерството на икономиката и индустрията. И не пращайте на хората SMS-и, това е подвеждаща информация. Не може да повишавате цените, докато тече съдебният процес“.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
И "Възраждане" скочиха на Радев, Костадинов се чувствал унизен
Жегата се завръща: Балканите се готвят за 40 градуса, после идват бури
Георг Георгиев: Днес се чудим на коя версия на Румен Радев да вярваме
Защо хранителната мая е полезна за нервите и кожата?
Общинската болница в Горна Оряховица вече ще обучава студенти и специализанти
НЗОК реши да заплаща корсетите за сколиоза от 1 януари 2027 г.
GLP-1 медикаменти и зачатие – защо отслабването може да промени шансовете за бременност?
Астробиолог предлага нов начин за търсене на извънземен разум: Какво са „ноосигнатури“
Астрономи разгадаха космическа мистерия: Каква е възрастта на Вселената
Учени разкриха нови тайни за делфините в Японско море
Сондата Solar Orbiter изпрати снимки от обратната страна на Слънцето
Жителите на село до Варна: Сменяме филтрите за вода всяка седмица! Трагично е!
Мирчев: Хаотичното поведение на правителството вреди изключително много на българския интерес
Фермерското изложение "Нашето родно" започва днес във Варна
НСИ отчете 5,4% годишна инфлация, за юни се отчита спад при цените на горивата и зеленчуците
Денков: Няма такава държава, в която премиерът казва едно, а външният министър прави друго
Цените на тока в Европа през лятото се движат като влакче в лунапарк
Южнокорейският индекс Kospi се срина с близо 7%, повлечен от производителите на чипове
Анализаторите вече почти не се съмняват, че Лагард ще остане в ЕЦБ до края на мандата си
Uber купува компанията за доставка на храна Delivery Hero за близо 15 млрд. долара