Депутатите ще влизат със "зелен сертификат" в сградата на парламента. Това ще се случи, ако самите те подкрепят предложението, прието на извънредно заседание на правната комисия.
Втори ден правната комисия се опитва да разгледа идеята за достъп до парламента със "зелен сертификат". За по-малко от 24 часа единият проект на решение е оттеглен, а мястото му е заето от друг. Голяма част от членовете на комисията не бяха доволни от свиканото извънредно заседание.
"Колегите от ДБ са оттеглили своя проект. Получаваме друг. Той пристига до колегите ни снощи", каза депутатът от ГЕРБ Десислава Атанасова.
"Не мога да се съглася с мнението Ви, че един проект на решение бил кратичък и това предопределяло неговата спешност", изтъкна депутатът от "Възраждане" Петър Петров.
"Затова сме тук - да обсъдим това решение", посочи депутатът от ИТН Ива Митева.
"За нас е важно решението да бъде разгледано. Не считам, че се нарушават конституционни права", уточни депутатът от ДБ Атанас Славов.
Въпреки отпора на няколко партии, точката все пак влезе за разглеждане. В текстовете е записано, че за да влязат в парламента, депутатите трябва да са ваксинирани, преболедували или да предоставят отрицателен тест.
Народните представители ще заплащат сами своите тестове. Пробите на нещатните сътрудници и служителите на администрацията и на медиите ще се заплащат от бюджета на парламента. Ако бъдат приети, правилата ще влязат в сила от 24 януари.
Вижте повече в репортажа на Виктор Дремсизов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
Проф. Константинов за смяната на ръководството на "Информационно обслужване": Нищо не е вечно
Стоян Колев се обяви за "жертва на системата", зове за протест
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ