Министерството на електронното управление ще опита в най-кратки срокове да направи приложение за идентификация. В него ще влязат данните от личните карти. Това обяви министър Божидар Божанов.
Днес той представи приоритетите и най-неотложните задачи, които стоят пред новото министерство. Сред тях е премахването на 80% от административната тежест чрез отпадане на най-често използваните удостоверения.
"Това, което ще направим първо, е една пилотна система за електронни идентификации чрез мобилни телефони, така че да не разчитаме като за начало в най-бърз порядък на личните карти. Личните карти остават приоритет. Новите лични карти трябва да бъдат с чип", изтъкна Божанов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Слънчогледът от 13-ия кораб от Аржентина е с пестициди над нормата
Еуфорията спада: Цените на селските и извънградските се успокоиха
"Възраждане" иска изслушване на министъра на външните работи, повдига въпроса за "Хан Тервел"
Сутрешна йога на плажа и защо е толкова зареждаща?
Какви са причините за сухота в устата в напреднала възраст?
Хормонозаместителната терапия при менопауза е от полза за костното здраве
Хидронефроза на бъбрека - причини, симптоми, диагностика и лечение
Физици обясниха как ятата птици нарушават третия закон на Нютон
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Австрия победи Йордания в първия си двубой на Мондиал 2026
Цените на петрола продължават да падат
Виц на деня - 17 юни
Хороскоп за 18 юни 2026
Затварят участък от основна варненска улица днес
Инфлацията във Великобритания неочаквано се е задържала на ниво от 2,8% през май
SpaceX придобива стартъпа за програмиране с изкуствен интелект Cursor за 60 млрд. долара
Цената на петрола се стабилизира след резкия спад*
Мирното споразумение на САЩ и Иран: Големи финансови облаги срещу отказ от ядрено оръжие