Въпреки увеличаването на броя на заразените с коронавирусната инфекция, все още не е наложително въвеждането на нов "локдаун". Това заяви пред журналисти главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев.
"В някои области броят на болните е по-висок и ще се обсъди възможността за въвеждане на локални мерки", добави той.
"Неприемливо висок е броят на приетите в болница и на починалите", подчерта Кунчев. А по думите му събирането на децата в училище не е основната причина за нарастване на броя на заразените.
"Подобна е ситуацията с нарастването на броя на болните и в съседни на България държави. Мерките не се спазват и това ще доведе до повишаване на стойностите", подчерта главният държавен здравен инспектор.
По темата за починалите ваксинирани Кунчев коментира, че изобщо не може да се говори за ваксинален пробив.
"Обикновено това са хора в доста напреднала възраст и с придружаващи заболявания, при които всяка инфекция би могла да доведе до евентуална смърт. Има сигнали за съмнения за фалшиви сертификати за ваксиниране, които ще бъдат проверявани, въпреки че е трудно за доказване. Третата доза ваксина не е особено необходима за здрави хора, на средна възраст", добави той.
"Няколко десетки сигнала за фалшиви сертификати за ваксиниране са подадени към прокуратурата", каза министърът на здравеопазването Стойчо Кацаров.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
18-годишен загина при катастрофа между Сопот и Карлово
Тяло на мъж изплува в яз. “Дяково” край Дупница
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
18-годишен загина в катастрофа
Стартират масирани проверки за цените по Черноморието
Спартак (Вн) смени Спартак (Пл) с Ботев (Пд) в контролите
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу
Петродоларите никъде няма да ходят