Единствената кула на територията на бившия торов завод "Химко" във Враца беше разрушена с контролиран взрив. Заводът е построен през 50-те години на 20 век за производство на карбамид и амоняк.
В завода през годините са работили над 2000 души. Заради натрупани дългове в края на 2002 г. НЕК иска обявяването на предприятието в несъстоятелност.
През 2003 г. заводът окончателно спира работа. Дълговете на "Химко" са над 150 млн. лева.
Предлагани са редици оздравителни планове за завода, но след неуспешните опити през 2013 г. съдът за втори път обявява фалита му.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Огромно торнадо връхлетя Русия, десетки къщи са разрушени ВИДЕО
Ще видим ли обща дясна кандидатура за президентските избори?
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината