Кулата на торовия завод във Враца рухна с контролиран взрив (+ВИДЕО)

"Химко" е с дългове от над 150 млн. лева

29.09.2021 • 18:43 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Единствената кула на територията на бившия торов завод "Химко" във Враца беше разрушена с контролиран взрив. Заводът е построен през 50-те години на 20 век за производство на карбамид и амоняк.

В завода през годините са работили над 2000 души. Заради натрупани дългове в края на 2002 г. НЕК иска обявяването на предприятието в несъстоятелност.

През 2003 г. заводът окончателно спира работа. Дълговете на "Химко" са над 150 млн. лева.

Предлагани са редици оздравителни планове за завода, но след неуспешните опити през 2013 г. съдът за втори път обявява фалита му.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички