Вече официално "Продължаваме промяната" на бившите служебни министри Асен Василев и Кирил Петков ще се яви на изборите като коалиция на партиите "Волт" и "Средна европейска класа". Междувременно Петков отклони предложението на "Демократична България" за явяване с общи листи.
"Не трябва преди изборите да се явяваме с обща листа, защото има хора и вдясно, и вляво. Ние явно ставаме новият център. Трябва да дадем пълна демокрация на избирателите да гласуват по цялата палитра – от най-ляво до най-дясно", каза Кирил Петков.
"Волт" и "Средна европейска класа", които се оказаха мандатоносители на проекта на Асен Василев и Кирил Петков, още не са решили кой ще влезе в техните листи.
"Всичките решения за листите ще се взимат от коалиционен съвет, така че тепърва ще се обсъжда реденето на листите. Това не е важно толкова – реденето на листите. По-важно е хората, които влизат в листите, да са почтени, да са хора, които могат да допринесат за развитието на държавата", заяви лидерът на "Средна европейска класа" Константин Бачийски.
"Ние поставихме наши червени линии, по които не бихме работили по принцип не само преди изборите, но и след изборите", подчерта лидерът на "Волт" Настимир Ананиев.
Лидерите на партиите мандатоносители определят като естествен процес създаването на коалиция преди изборите.
"Разговорите започнаха, след като служебните министри сдадоха мандата. Развиха се доста бързо, тъй като имаме огромно припокриване на идеите. Кирил Петков беше един от хората на протестите на "Росенец" миналата година, комуникирали сме и покрай Корал", коментира Бачийски.
"Профилът на г-н Василев и г-н Петков е профил на хората, които в момента членуват във "Волт". Отказът за общи листи с Мая Манолова и Христо Иванов, не означава, че вратата за съвместна работа е затворена", посочи Ананиев.
Междувременно Bulgaria ON AIR научи, че при "Зелено движение" върви дискусия дали партията да остане част от "Демократична България". Въпрос дали да продължат заедно или отделно стои и пред триото Манолова, Хаджигенов и Бабикян.
Вижте повече в репортажа на Виктор Борисов.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Няма леки наркотици и няма такива, които не пристрастяват
Колин Фарел се появи с красива дама на червения килим - разберете коя е тя
Явор Гечев: Новият дълг отива за фискалния резерв, а не за харчене
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца