Нов протест на работниците от шуменското дружество "Автомагистрали - Черно море". Те блокираха движението в двете посоки на булевардите пред МС и президентството за близо 2 часа.
А искането им остава непроменено - да им бъдат изплатени задължения в размер на близо 37 млн. лева за ремонта на АМ "Тракия" в участъка между Чирпан и Стара Загора, които са необходими за изплащане на възнаграждения на работещите в дружеството.
Служителите се опитаха да внесат декларация и в Министерския съвет, и в президентството, но и от двете институции ги отхвърлиха. Така недоволните казаха, че няма да освободят движението, докато не разговарят лично с министъра на регионалното развитие и благоустройството.
В крайна сметка министър Виолета Комитова дойде на протеста, за да разговаря с недоволните. Тя им обясни, че бюджетът на АПИ е "продупчен" и се търсят варианти за изпращането на парите им, но такива не се намират.
От своя страна недоволните повишиха тона ѝ поставиха условие - искат си парите до края на годината.
"Не мога да поема срокове за 1,5 млрд. лв., които го няма в бюджета. Трябвало е да го има в бюджета миналата година, който е правен през септември-октомври", отсече тя.
Протестиращите си тръгнаха след разговора с министър Комитова. В 16:00 ч. техни представители са поканени на среща в Министерството на финансите, за да се търсят варианти.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
10 здравословни причини да хапвате диня през лятото
Астрономическото лято идва със слънце и температури до 33 градуса
Няма леки наркотици и няма такива, които не пристрастяват
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Германия се класира за елиминациите на Мондиал 2026
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца