"Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме!" отказаха подкрепа за партията на Слави Трифонов, а той определи действията им като предателство. Двете протестни формации видяха в това бягство от отговорност.
"Това е част от бягството от отговорност, това е част от стратегията за извиване на ръце, която провали възможността изобщо с първия мандат, въпреки огромното ни желание, да се случи нещо, това е нашият призив. Много ясно казахме, че промяна чрез ДПС през задния вход не може да се прави", заяви Христо Иванов, съпредседател на "Демократична България".
"Става дума за партньорски консултации и за разговори, в които няма опити за доминации и за налагане на ултиматуми, а всичко е изцяло на 100% в интерес на българския народ", категорична е Мая Манолова.
Още преди новината, че мандатът се проваля, от "Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме! призоваха за диалог и стъпки, които изключват сценария "трети избори".
"Третият мандат е кризисният мандат, това е мандатът, който принуждава политическите сили да водят разговори, да сядаме да разговаряме за правителство, което може да осигури на страната поне 6-8 месеца преди следващите парламентарни избори. Това ще бъде комбинация, за която никой не е гласувал и точно затова тя не може да има траен мандат, но ние не можем да позволим страната да бъде хвърлена към следващи избори заради нечия безотговорност и желание да каже "Или ще стане на моето или нищо няма да стане", подчерта Иванов.
"Работещото решение за кризисна ситуация е служебният кабинет и служебните министри, които се радват на изключително високо одобрение от българските граждани. Във всички случаи би било добре те да бъдат и в основата на следващото експертно-техническо, както и да го кръстим, управление", отбеляза Манолова.
По-рано през деня Националният съвет на БСП реши да не подкрепя правителство на ИТН, ако кандидатурата на Петър Илиев за министър на вътрешните работи, не бъде оттеглена.
Повече вижте в репортажа на Виктор Борисов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Зоуи Кравиц и Хари Стайлс правят 2 сватби
Пожар избухна на товарни кораби в иранско пристанище
Как да преобразим балкона без ремонт
Руски удари убиха 21 души в Украйна, Зеленски: Цинизъм!
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
Спадът на петролните цени осигури възходящ завършек на сесията за щатските индекси
ЕС разширява достъпа до данни за ДДС, за да засили борбата с трансграничните измами
Макрон номинира Еманюел Мулен за ръководител на Френската централна банка
Belayer: Към момента има 2 дадени лиценза и около 20 отказа по MiCA
преди 4 години
преди 4 години
преди 4 години