Сутринта започва с доста високи температури - от 13 до 17 градуса. Над страната ще има разкъсана облачност, по-значителна над северните части. Следобед повече облаци се очакват над Добруджа и над Стара планина, където ще превали слабо.
Вятърът ще бъде слаб от север-североизток скорости до 20 километра в час, по планините от северозапад - свеж. Дневните температури ще достигат стойности от 27 до 32 градуса, по Черноморието - до 26, 27.
Над Черноморието ще има повече облаци преди обед на юг от Бургас и през нощта срещу вторник, но пък без валежи. Вятърът ще бъде от североизток умерен до 30 километра в час. Максималните температури на въздуха ще бъдат от 25 до 27 градуса. Морската вода е с температура от 16 градуса по северното крайбрежие, до 17 градуса по южното.
Във вторник и в сряда ще превалява над западните райони, по-съществено в сряда. В района на София и на юг над Благоевград и Сандански има условия за градушки. В четвъртък ще вали в цялата страна, а Западна България ще бъде притегателен център за силни гръмотевични бури и градушки. В петък валежите ще спират и облаците ще намаляват, прогнозира синоптикът на Bulgaria ON AIR Владимира Илиева.
Изпращаме май с високи температури, но посрещаме по-хладен юни. През следващите дни страната ни ще се окаже между две коренно различни по характеристики въздушни маси. На северозапад от полуострова лежи по-хладна и бедна на влага въздушна маса, а на югоизток - гореща въздушна маса. Поради тази синоптична обстановка, температурите на полуострова постоянно ще се колебаят и силно ще зависят от разположението на студената въздушна маса.
Очакваме също сутрините да са необичайно прохладни, а през деня - доста високи. Температурите у нас ще са между 8-13 градуса, а максималните над 25-28 градуса по Целзий.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Демерджиев: Времето на недосегаемите свърши
Четири вида дрога за 200 000€ са открити в бургаския квартал "Рудник"
Фон дер Лайен: Победата на Радев ще донесе стабилност
Пожар гори в хотел в Слънчев бряг
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Минерален пръстен на Марс доказва съществуването на древен океан
Откриха нов гигантски вирус, който не се вписва в дървото на живота
Учени с тревожна прогноза: Човечеството може да намалее наполовина до 2064 г.
Слънцето може да „счупи“ светофарите: Как магнитните бури застрашават влаковете
"Уолстрийт джърнъл": Манифестът на папа Лъв за изкуствения интелект
Довечера се задават дъжд и гръмотевици
Нова инициатива "Кошница с грижа" сваля цените на основните храни с над 10%
УМБАЛ "Света Марина"-Варна с отличителен знак за принос към Националната политика за равни възможности
Деца поръчвали наркотици онлайн, родителите взимали пратките, без да знаят
КНСБ предлага субсидия за храни за хора под прага на бедност и таван на надценките
SOFIX отстъпи с 0,11% до 1244 пункта
Седмичните молби за помощи при безработица в САЩ се увеличават
Експерти: Последните наводнения у нас се обясняват и с климатичните промени