Днес ще сe събудим с температури от 9 до 13 градуса, в западните полета ще бъде малко по-хладно - до 7-8. Преди обед над страната ще бъде предимно слънчево, а следобед ще се заоблачава.
Валежи са възможни през нощта срещу четвъртък над северозападните и северни райони. Има вероятност и за слаби гръмотевични бури. Западният вятър ще подгони облаците на изток и следобед отново слънцето ще ни се покаже. Вятърът ще бъде слаб от север-североизток със скорости до 20 километра в час.
Дневните температури ще бъдат между 24 и 27 градуса, прогнозира синоптикът на Bulgaria ON AIR Александрина Янкова.
По Черноморието небето ще бъде наситено с облаци. Вятърът ще бъде от югоизток, умерен до 30 км/в час. Максималните температури на въздуха ще бъдат от 22 до 24 градуса. Морската вода е с температура от 15-16 градуса по северното крайбрежие и до 17 градуса по южното.
В четвъртък и петък валежите ще продължават, като по-интензивни дъждове се очакват над източната половина от страната. Ще захладнее с температури в населените места под 20 градуса.
Уикендът се очертава да е хубав и с по-високите температури. Има данни за превалявания над източните райони, но на запад ще има слънце. Новата седмица ще се започне отново с валежи, които ще са с летен характер.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Демерджиев: Времето на недосегаемите свърши
Четири вида дрога за 200 000€ са открити в бургаския квартал "Рудник"
Фон дер Лайен: Победата на Радев ще донесе стабилност
Пожар гори в хотел в Слънчев бряг
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Минерален пръстен на Марс доказва съществуването на древен океан
Откриха нов гигантски вирус, който не се вписва в дървото на живота
Учени с тревожна прогноза: Човечеството може да намалее наполовина до 2064 г.
Слънцето може да „счупи“ светофарите: Как магнитните бури застрашават влаковете
"Уолстрийт джърнъл": Манифестът на папа Лъв за изкуствения интелект
Довечера се задават дъжд и гръмотевици
Нова инициатива "Кошница с грижа" сваля цените на основните храни с над 10%
УМБАЛ "Света Марина"-Варна с отличителен знак за принос към Националната политика за равни възможности
Деца поръчвали наркотици онлайн, родителите взимали пратките, без да знаят
КНСБ предлага субсидия за храни за хора под прага на бедност и таван на надценките
SOFIX отстъпи с 0,11% до 1244 пункта
Седмичните молби за помощи при безработица в САЩ се увеличават
Експерти: Последните наводнения у нас се обясняват и с климатичните промени