Над 14 хил. души са хванати без билет в транспорта в София, десетки не носят маски

Пътниците продължават намаляват от началото епидемията

16.04.2021 • 13:56 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Ново разхлабване на мерките срещу Ковид-19. От днес отварят моловете, игралните зали ще могат да работят с намален капацитет.

В същото време продължават проверките на Здравните инспектори за спазване на правилата. Още в първия проверен автобус тази сутрин беше съставен акт за нередовен билет. Нарушители на здравните правила имаше и в следващите проверени автобуси. 

Всеки ден по 7-8 екипа на Центъра за градска мобилност и МВР проверяват пътниците в градския транспорт в столицата за билети и носене на маски. 

"Над 14 хиляди души са били санкционирани през изминалата седмица за липса на редовен превозен документ и 17 за неносене на маски в градския транспорт. Глобата за неносене на маска и неправилно поставена такава е 300 лева", обясни директорът на ЦГМ 

Пътниците продължават намаляват от началото на ковид-епидемията, отчитат от градския транспорт. А проверките за носене на маски в обществения транспорт ще продължат.

Вижте повече в репортажа на Анелия Георгиева.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
 


  • Последни
  • Четени
5
7 rate up comment rate down comment 2
анонимен
преди 5 години
Във така нареения транспорт по линията на 5 та е редно да е безплатен заради абсурдните връзки и два пъти по дългото време на предвижване. Г- жа Фандъкова повозети се моля, и спазвайте отстояние! Сигнализирай за неуместен коментар
4
11 rate up comment rate down comment 3
Марина
преди 5 години
Точно така, няма да нося тази глупост, която е за цел да ми запуши устата! Кошари могат да де возят, нали? На тях нищо не казвате. Сигнализирай за неуместен коментар
3
19 rate up comment rate down comment 1
rossen
преди 5 години
Закриха будките за билети! От къде да си купят хората билети? Нарочно го правят, за да глобяват! Сигнализирай за неуместен коментар
2
3 rate up comment rate down comment 0
Краси
преди 5 години
Ромитв Сигнализирай за неуместен коментар
1
16 rate up comment rate down comment 1
Евгений
преди 5 години
Глупости на търкалета...аз сменям по 4 транспорта на ден..едни от най-натоварените линии и от година и половина насам съм видял само една забележка за маски...Фарс и Цирк...а масово младежите не носят маски... на ден виждам поне по 20 нарушители Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички