Над 14 хил. души са хванати без билет в транспорта в София, десетки не носят маски

Пътниците продължават намаляват от началото епидемията

16.04.2021 • 13:56 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Ново разхлабване на мерките срещу Ковид-19. От днес отварят моловете, игралните зали ще могат да работят с намален капацитет.

В същото време продължават проверките на Здравните инспектори за спазване на правилата. Още в първия проверен автобус тази сутрин беше съставен акт за нередовен билет. Нарушители на здравните правила имаше и в следващите проверени автобуси. 

Всеки ден по 7-8 екипа на Центъра за градска мобилност и МВР проверяват пътниците в градския транспорт в столицата за билети и носене на маски. 

"Над 14 хиляди души са били санкционирани през изминалата седмица за липса на редовен превозен документ и 17 за неносене на маски в градския транспорт. Глобата за неносене на маска и неправилно поставена такава е 300 лева", обясни директорът на ЦГМ 

Пътниците продължават намаляват от началото на ковид-епидемията, отчитат от градския транспорт. А проверките за носене на маски в обществения транспорт ще продължат.

Вижте повече в репортажа на Анелия Георгиева.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
 


  • Последни
  • Четени
15
1 rate up comment rate down comment 0
Аноним
преди 5 години
Хубаво хващате без билет. Само че ще обясните ки от къде човек да си купи билет когато на около няма и шофьора не продава, вътре няма автомат за билети. Преди имаше в тролейбусите а сега и там няма. Как и от къде трябва човек да си купи билет. Защо на всяка спирка няма пункт или защо няма автомати за билет вътре в транспорта.С бебе вали дъжд на около няма пункт за билети и за да се кача в автобус за да не се мокри трябва пеша да ходя две спирки за да си купя билет.това нормално ли е. Сигнализирай за неуместен коментар
14
2 rate up comment rate down comment 1
Златка Василева
преди 5 години
Какви маски какви билети искат. В тази пандемия трябваше да бъде безплатно .Хората няма какво да ядат останаха без работа ,болни а те глобяват хората не ги е стам.Гадини Сигнализирай за неуместен коментар
13
2 rate up comment rate down comment 0
Аз
преди 5 години
Моля да проверят автобус 11-масово са без.маски, особени някои контингенти Сигнализирай за неуместен коментар
12
1 rate up comment rate down comment 1
Аз
преди 5 години
Моля да проверят автобус 11-масово са без.маски, особени някои контингенти Сигнализирай за неуместен коментар
11
4 rate up comment rate down comment 1
Светла Петрова
преди 5 години
Това ли измислихте да си пълните джобовете? На колко места в София се продават билети? Трябва ли да ни купят и модерни телефони за новата услуга? А всеки ли може и знае как да борави с тях? Глупост след глупост за да се пълнят чекмеджета???? Сигнализирай за неуместен коментар
10
2 rate up comment rate down comment 4
Умен
преди 5 години
Всеки има смартфон и може да си купи билет онлайн. Сигнализирай за неуместен коментар
9
6 rate up comment rate down comment 0
Нели
преди 5 години
Къде машините в транваите ирейсовете където се купиваха билети и в реповете и или правим проверки . Къде да си купят хората билет. Сигнализирай за неуместен коментар
8
8 rate up comment rate down comment 1
Жоро
преди 5 години
купя билет? То хубаво, че се правят проверки, но дайте и възможност на хората. Не може да изискваш нещо, което е недостъпно. Сигнализирай за неуместен коментар
7
2 rate up comment rate down comment 0
Жоро
преди 5 години
"браво"! С какво се занимава държавата! А колко фишове са изпратени на нарушители, които са преминали на червен светофар, паркирали неправилно, превишили скоростта, за неправилно престрояване, неправилно изпреварване и т.н.?! Няма информация, ама видиш ли, гратисчиите опасни за околните. Ако може и в затвора да ги вкараме да се научат дали следващият път ще се возят без билет! Искам и да ми отговорите, от разклона на Враждебна пътувам до СУ всеки ден. За да съм редовен пътник, от къде да си Сигнализирай за неуместен коментар
6
7 rate up comment rate down comment 4
Габи
преди 5 години
Има линии по които повече от половината пътуващи са без превозен документ. Общината само отчита загуби, но не прави нищо по въпроса. Градска мобилност е напълно и нейните служители са напълно излишни. Трябва постоянен контрол, особено по крайтрадските линии. Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички