Карантина за пристигащи от България въвеждат от днес Исландия и Португалия. За Исландия изолацията е в рамките на 5 дни в хотел не само за български граждани, но и за всички пристигащи от "тъмно червени“ или "сиви" зони.
От външно министерство допълват, че децата, които досега бяха освободени както от тестване, така и от карантина, от днес подлежат на същите гранични мерки като възрастните при влизането им в Исландия.Останалите изисквания за влизане са попълнен регистрационен формуляр преди пътуване, представяне на резултат от отрицателен PCR тест, направен до 72 часа преди отпътуване, както и повторен тест непосредствено при пристигане в страната и трети тест в края на карантината.
14 дни пък е карантина за пристигащите в Португалия с полети от България. Те трябва да се изолират в дома си или в друго място за настаняване, определено от санитарните власти. Изключение от задължителната карантина се прилага само при наложителни пътувания и престой на територията на Португалия не по-дълъг от 48 часа, доказан с билета за обратно връщане.
Тук децата до 2-годишна възраст все още са освободени от изискването за представяне на отрицателен тест за Ковид-19, каквото важи за възрастните. И в Португалия 14-дневната карантина важи за всички пристигащи от държави с над 500 случая на заразени с Ковид-19 на 100 000 души през последните две седмици.Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Свлачището край Пампорово е все още активно и опасно
Заловиха шофьор на камион в Русенско с над три промила алкохол
Как да носите еспадрили: Идеалната обувка за топлите сезони
Божанов: След изборите ПБ промениха реториката
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
На Гергьовден: Временно затварят движението на автомобили в центъра на Варна
Дъжд и гръмотевични бури на 7, 8 и 9-ти май
Летище Варна отбелязва 15,8% ръст на пътниците през първото тримесечие на 2026 година
С 1.5 млн. лева за кърпежи на дупки разполагат кметствата във Варна
Двама нови заместник-кметове влизат в екипа на Благомир Коцев
Продажбите на BYD се свиват с над 15% през април
Броят на свободните работни места в САЩ леко се понижава през март след корекция
5 мита за „Гражданската отговорност“, които могат да ви струват книжката
„Talk 26: Устойчив град“: Липсата на цялостна визия забавя развитието на София