На бул. "Витоша" в София за втори път се организира инициативата "Топъл обяд навреме". Всеки ден между 12:00 и 15:00 ч. всички нуждаещи се ще могат да се възползват от обяда.
Ястията ще бъдат разнообразни, а продуктите ще бъдат закупени от родни производители.
"В рамките на първата инициатива, която сме нарекли "Топъл обяд навреме", успяхме да достигнем до малко над 8000 порции. Инициативата беше по време на първото извънредно положение", каза организаторът Биляна Христова.
Засега кампанията е предвидена да продължи до 21 декември, но ако се удължат противоепидемичните мерки организаторите заявиха, че кампанията също ще бъде удължена.
Вижте още в репортажа на Натанаил Раичков.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Асен Василев: Няма 2 млрд. стари фактури, това са „плоски лъжи“
Първан Симеонов, “Мяра”: Бюджетът е констатация на реалността
България е втората най-евтина дестинация за лятна почивка след РСМ
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Психология за родители: Формиране на привързаността през първата година
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
Юли ще е по-топъл от предишни години
Радев: Държавата и Българската православна църква споделят обща мисия за духовното здраве на нашия народ
Иван Шишков: За всяко незаконно строителство ще последва реакция
Увеличават се случаите на морбили в страната, във Варна са 3
Засилени проверки на водните атракционни по Черноморието
OpenAI може да отложи листването си за 2027 г.
Джон Кери: Войната в Иран никога не трябваше да започва
БНБ очаква забавяне на икономиката и по-висока инфлация тази година
Потребителското доверие в САЩ се подобрява, но остава близо до историческия минимум