Повече от половината от българите одобряват новите Ковид мерки, които са в сила от събота. Това показват данните от последното проучване на "Галъп интернешънъл".
56% от попитаните казват, че подкрепят новите ограничения, а 42 на сто са против. Повечето хора обаче не са оптимисти за края на пандемията.
32% казват, че очакват ковид кризата да приключи след година, 25 на сто се надяват да отшуми до пролетта, а 16% - до лятото. Разделение се отчита и в позицията на българите за ваксинирането.43% казват, че биха се ваксинирали срещу Ковид, когато има одобрена ваксина. 48 на сто обаче, нямат намерение да го правят, а останалите се колебаят.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
Левски подписа с испанския защитник Алекс Сентейес
Гюров с истории от властта: ЦИК през цялото време саботираха изборите
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow
БФБ е дерегистрирала акциите на "Арома"