Първи реакции след изгонването на двама руски дипломати от България. Шпионският скандал отново противопостави президент и премиер, отзвук имаше и в Москва.
Според прокуратуратурата 2016 година досега Сергей Николашин и Вадим Биков са събирали информация за модернизацията на българската армия и военната техника. По неофициална информация обаче те са агенти на руското военно разузнаване, които ползвали позициите си на заместник-търговски представители. Били са заподозрени от българските служби за сигурност в съпричастност към производствена авария, довела до взрив в един от цеховете на военния завод "Арсенал“.
Още вчера Русия обяви, че България трябва да очаква реципрочни мерки след изгонването на двамата дипломати.
А днес от руското външно министерство определиха изгонването като опит за преднамерено нанасяне на вреди на българо-руските отношения. След случая президентът Радев поиска ясни критерии и към всичко, което уронва националната сигурност.
А премиерът Борисов коментира, че за да действат така службите и прокуратура, имат достатъчно информация
Случаят с изгонените дипломати е третият в рамките на по-малко от година.
Вижте повече в репортажа на Натанаил Раичков.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Мъж е с опасност за живота, след като бе блъснат от 19-годишен шофьор
10 проблема във връзката, които застрашават дори най-щастливите двойки
Демерджиев: Строителят на незаконния град вероятно е напуснал България
Рецептата Dnes: Класическа марината за скара
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Стивън Спилбърг: Възможно е извънземни вече да са били на Земята
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Изненадващо проучване: най-зеленомислещите богати замърсяват най-много
Селата в България без нито един жител са 199
В България е втората най-дълга работна седмица в Европа
Какво ще е времето през юни?
И тази година ранното пенсиониране е хит
Дроновете на Украйна предефинират военната стратегия на Германия
Великобритания търси как да привлече 1 млн. младежи, които нито учат, нито работят
Дипломатите на Доналд Тръмп не са единствената опция за преговорите за мир
Съюзниците предупредиха САЩ - разделението ограничава възпиращата сила
преди 5 години