БСП провокира разисквания за хазарта в Народното събрание. Социалистите внесоха подписка на 60 души от червената партия, след като не останаха доволни от отговора на финансовия министър Владислав Горанов относно данъчното облагане и промените в Закона за хазарта. Според левицата те е трябвало да влязат в сила още през 2015 г., но така и не са били реализирани.
В дебата беше въвлечено и името на бизнесмена Васил Божков.
"Никой не е виновен, 700 млн. лв. ги няма. Има ги - те излизат от разни чекмеджета. Следствието и Прокуратурата трябва да стигнат до това как са разделени 700 млн. лв. между организираната престъпна група", коментира депутатът от БСП Румен Гечев.От своя страна министърът на финансите Владислав Горанов посочи, че при липса на доказана вина или нарушение на служебните задължения на конкретен служител не може, дори и да иска, да търси отговорност. А Антон Кутев от БСП смята, че всичко се е знаело от самото начало.
"Вие много добре сте знаели как да промените нещата, така че фирмите на Божков да не теглят парите така и да не ощетяват бюджета. Министърът на финансите разбира от единия от играчите, които подава жалба, че той не е събрал 700 млн. лв. С цялото си уважение към Вас и към колегите в залата искам да ви кажа, че най-лесният вариант от тук нататък за вас, за Борисов, за България и за парламента е да си подадете оставката", подчерта депутатът от БСП.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Транспортният министър: Не е морално да се свали дете със СОП
Братовчед на убития Георги: Не е проявявал интерес към деца, пишеше си с жени
Насилие в Радомир: Малолетни бият дете, смеят се и снимат
Слънчев бряг пращи от туристи: Няма надути цени, няма свободни стаи
Самобайка – познавате ли тази интересна билка?
„Зачатие“ и „Искам бебе“ са против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Аполипопротеин B – кога само стойността на LDL-холестерола не стига за оценка на сърдечносъдовия риск?
12 са новите лекарства с положително становище от ЕМА от юли 2026 г.
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Чужденец, ползвал фалшива шофьорска книжка, бе осъден във Варна
Спипаха 75-годишен дядо с 53 грама чист кокаин
Пускат нови 66 спътника в ниска околоземна орбита
Откриха огнище на Африканска чума по свинете във Варненско
Всички проекти по ПВУ за култура са изплатени
Секторът на бизнес услугите у нас се разшири с 8% за година към май
Световните цени на храните се повишават до тригодишен връх
Потребителското доверие в България расте през юли заради оптимизма за икономиката
Корпоративните печалби в Европа са напът да отчетат най-силния си ръст от 2022 г.
преди 6 години