Пет станаха жертвите на Ковид-19 у нас. Починалият е мъж на 55 години от Разлог. Той е бил един от тримата пациенти, настанени в болницата в Благоевград. Докаран е в болница преди два дни в тежко състояние, със задух в гърдите, кашлица и висока температура. През изминалата нощ от заболяването почина и пациент на "Пирогов".
Вирусът продължава да бъде особено опасен за хората в по-горната възрастова група. Заразените с коронавирус на територията на страната ни са 313, като само в София случаите са 200.
"Най-възрастният пациент е на 86, най-малкият на 3", каза началникът на Националния оперативен щаб ген.-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски.
Вижте повече в репортажа на Александра Иванова
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Ивет Бианки: Детето чудо на българската мода
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Голям ръст на курсистите отчита БМКЦ във Варна
Въвеждат нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
Бащата на Сияна показа снимка на шофьора, който уби 2 деца и един баща - с телефон в едната ръка и чашка в другата
Зеленски призова Путин да изтегли Русия от Украйна и да направи крачка към мира
Днес е Световният ден на риболова
Луксозната яхта Orient Express се насочва към нова класа технологични милиардери
Шампионите по реклама на Световното първенство по футбол не са официални спонсори
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава
Изкуственият интелект, войните и климатът тласкат света отново към ядрената енергия