Въпреки че ГЕРБ е в управлението от много години, отново огромният брой избиратели ни дадоха своето доверие, а след управление на БСП те имат нула кметове, коментира премиерът Бойко Борисов резултатите от балотажа в страната.
Според него на този вот се е върнала нормалността в изборния процес, защото не е нормално една партия да печели във всички големи градове. По думите му вече ставало скучно от победите на ГЕРБ.
"Там, където губим - Благоевргад, Русе... партията е първа политическа сила като общински съветници, така че може да се подели отговорността“, коментира той.
Според него по време на предизборната кампания са се изговорили много глупости, но пък трябвало да приключат с втория тур на изборите.
"Надявам се от утре да се хванат на работа, защото се оказа, че много мераклии за работа има, а там където сме загубили в областните градове, ще можем да споделим управлението“, коментира Борисов.
Борисов отсече, че коментарите на анализаторите, че ГЕРБ има по-слаб резултат на този вот, са неоснователни.
"Дай Боже на всеки такова отстъпление, да бият 15 пъти поред и да го наричат отстъпление. Кое е отстъпление?! Партията е първа", настоя той.
По думите му изборите дори вече са станали скучни, защото първата политическа сила винаги е ГЕРБ.
Премиерът припомни, че на конференция на ГЕРБ преди месеци той е разкритикувал част от местните организации на ГЕРБ.
"Събрах ги и Камбитов, и Икономов, и кмета на Сандански, и им казах "Ще загубите". "Не, ще спечелим!", казаха те. Сега партията ще си направи изводите, по-добре е да се очисти", каза Бойко Борисов.
"Във Варна и в Пловдив БСП ги няма. В София два пъти ги бием", отсече той.
Специално за столицата, където днес за Йорданка Фандъкова от ГЕРБ стана кмет за четвърти път, Борисов коментира, че "синьо-червената мъгла, която дълги години управляваше София, замалко да спечели".
Според него общинските съвети управляват градовете и така трябва да бъде, защото всичко друго води към анархия и безотговорност.
"Тогава да направим друго на следващите избори – да има само независими и ние партиите да се примъкваме, защото някога са ни казали "Добър ден", възмути се Борисов.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Адвокат Марковски: Убитият Георги не е бил педофил, търсел си е другарче
След 10 години любов: Кристиано и Джорджина се взеха
В САЩ насрочиха 3 екзекуции в един ден
Северна Корея изстреля ракета дни преди големите военни учения със САЩ и Южна Корея
Защо при топлинен удар се появяват едновременно тромбози и кървене?
Антиоксидантен парадокс и реалната полза от антиоксидантите
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Къде на Земята можем да видим едновременно днешния и утрешния ден
Калифорния е заплашена от „библейски потоп“
НАСА финансира проект за орбитален хангар за връщане на товари от Космоса
Откриха вода близо до черната дупка в центъра на Млечния път
Милошев обеща това да е последното лято с два билета за Двореца и Ботаническата градина в Балчик
Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август: Какво ще зърнем от България?
За кои три зодии предстои период на промени?
Виц на деня - 12 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
AI бумът създава пренебрегвана възможност при златото и среброто
Липсата на яснота около Ормузкия проток заличи оптимизма на Wall Street
Кадър на деня за 11 август
В акции или ETF е по-добре се инвестира?