Премиерът Бойко Борисов коментира решенията след извънредния Съвет за сигурност в Министерския съвет, който бе свикан заради напрежението в Сирия. След като се събраха там, всички членове на Съвета отидоха в президентството.
"Kакто виждате сме категорични, че военната операция трябва да спре, защото се увеличава рискът от хуманитарна криза. Затова и ние настояваме да бъде прекратена извънредната ситуация", коментира министър-председателят след Съвета по сигурността при президента Румен Радев.
Борисов заяви, че няма нищо извънредно и мигрантският натиск по границата ни е нулев, предаде репортер на Bulgaria ON AIR.
"Що се касае до извънредни ситуации, ние сме провели обучения. Срещата с Радев беше много полезна. Искам да се спазва споразумението с Турция. Ако в България влязат 200 000 мигранти , аз не знам какво ще се случи със страната. Само дипломацията може да реши проблема в Сирия", каза още премиерът.
Що се касае до това дали България ще подкрепи санкциите срещу Турция, Борисов се въздържа от коментар. Той каза, че за разрешаването на ситуацията ще се разчита на дипломацията, тъй като имаме над 5 милиарда стокооборот с Анкара.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си