Протест на медици в центъра на София се провежда в момента. Към тях се присъединиха полицаи и фармацевти. Исканията остават въпреки отпуснатите 50 млн. лева от правителството.
Образуваха жива верига за кратко, след което продължиха към Съдебната палата, за кратко блокираха движението по бул. "Цар освободител" и скандираха "Мафия! Оставка!".
Те настояват за реформи и достойно заплащане. В протеста се включиха медици от цялата страна, а подкрепата си за тях заявиха представители на редица различни браншове.
Едно от исканията е минималното заплащане да се равнява поне на две минимални работни заплати или 1 120 лв.
Протестиращите твърдят, че отпуснатите 50 млн. лв. не са стигнали до тях изобщо, а са били оползотворени за плащане на сметки в болниците.
"Обещанията не се изпълняват, оставаме все по-малко", алармираха пред Bulgaria ON AIR част от медицинските сестри.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия