Фонтанът на площад "Славейков" ще заработи отново след 14 години. Съоръжението беше запечатано, след като млад мъж бръкна в него и беше ударен от токов удар преди 14 години.
Той загина на място, а фонтанът веднага беше запечатан за да се избегнат нови инциденти. Според криминалисти причината за инцидента тогава е пробив в електрическата инсталация на фонтана.
Вероятно крушка, осветяваща съоръжението, е била неизправна и е изпускала ток. Днес той е отворен като част проекта за ремонт на ул. "Граф Игнатиев", напълнен с вода и текат тестове преди да бъде пуснат.
Тази сутрин инспекция на място направи и столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте ни във Facebook ТУК
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове
Европейците се ужасяват да харчат пари и това вреди на икономиката
Австрия отпуска 60 млн. евро в подкрепа на авиоиндустрията
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС