Фонтанът на площад "Славейков" ще заработи отново след 14 години. Съоръжението беше запечатано, след като млад мъж бръкна в него и беше ударен от токов удар преди 14 години.
Той загина на място, а фонтанът веднага беше запечатан за да се избегнат нови инциденти. Според криминалисти причината за инцидента тогава е пробив в електрическата инсталация на фонтана.
Вероятно крушка, осветяваща съоръжението, е била неизправна и е изпускала ток. Днес той е отворен като част проекта за ремонт на ул. "Граф Игнатиев", напълнен с вода и текат тестове преди да бъде пуснат.
Тази сутрин инспекция на място направи и столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте ни във Facebook ТУК
Червен вандализъм на паметника на Гунди и Котков
Шишков от НС: Държавата се връща, беззаконието във Варна ще спре да се вихри
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор