Ще напусне ли партия ''Воля'' парламента? Това ще решават депутатите от парламентарната група след среща с ГЕРБ, на която управляващите ще разяснят управленската и коалиционната си политика.
Лидерът на "Воля" Веселин Марешки заяви, че по време на тези разговори ще поставят условия на управляващите, за да останат в парламента.
Сред тях е спирането на преговорите за покупка на военни самолети и активна работа до края на мандата в сферите на образованието, здравеопазването и вътрешната сигурност.
Миналата седмица партия "Воля" обяви, че напуска парламента, но въпреки това на другия ден депутатите от парламентарната група влязоха в Народното събрание и осигуриха кворума, необходим за провеждане на заседанието и който през последния месец често е на ръба, след като парламентарната група на БСП напусна парламента, заради поправките в Изборния кодекс.
Тази сутрин започва и срещата между ГЕРБ и СДС, на която ще се обсъжда общо явяване на евроизборите.
Миналата седмица двете партии, членуващи в европейската десница, бяха призовани от председателя на ЕНП Жозеф Дол да сформират единен фронт за вота.
Премиерът Борисов и председателят на СДС Румен Христов ще обсъждат възможните варианти за партньорство. Какви са шансовете това да се случи ще стане ясно по-късно днес.
Харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
Берое изпада от Първа лига по служебен път?
Прическите, които завладяха тази пролет
Вики Бекъм разкри тайната на успешната връзка
Вучич няма търпение, изпрати писмо до Путин за Деня на победата
Защо да хапваме агнешко не само по празници?
Многоизмерни затруднения при афазия, връзка между афазия и интелект
Алергии след 40 - когато менопаузата и стресът „включат“ имунната система на пълни обороти
Хирургично лечение на рак на простатата - обзор на хирургичните техники
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Класическата теория за произхода на Луната е изправена пред нови противоречия
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Внимание! Собствениците на електромобили затлъстяват
Спартак Варна и Добруджа не можаха да се победят в инфарктен мач за оцеляване
Тръмп с пореден ултиматум към Иран
Кола на автопилот остави пияна шофьорка насред пътя
Гърция затяга контрола за чужденци със съдебни проблеми
Кадър на деня за 6 май
Американските акции достигнаха нови рекордно високи стойности
Унгария е върнала конфискуваните пари и злато на украинска държавна банка
Lufthansa планира да добавя спирки за зареждане с гориво при далечни полети