Заразените с морбили продължават да се увеличават. Министерството на здравеопазването съобщи за 66 болни – повечето не са били имунизирани.
Морбили има вече и в Пловдив, и в Бургас. 47-годишна жена от морския град и дете на 1 годинка от Първомай са заразени.
Детето не било имунизирано, защото още не било достигнало възрастта за първа ваксина, която е 13 месеца.
Засега няма яснота дали жената от Бургас е имала необходимите ваксини. Взети са кръвни проби на всички нейни близки и хора, с които е контактувала и са изпратени за изследване в София.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Огромно торнадо връхлетя Русия, десетки къщи са разрушени ВИДЕО
Ще видим ли обща дясна кандидатура за президентските избори?
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината