Разбиха престъпна група за данъчни измами в Дупница

Занимавала се с подправяне на документи на коли от чужбина

22.04.2016 • 15:20 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Разбиха престъпна група за данъчни измами в Дупница
Разбиха престъпна група за данъчни измами в Дупница

При специализирана операция на ГДБОП и представители на НАП, от 20 април, реализирана в Дупница, осъществена под ръководството и наблюдението на Специализирана прокуратура, бе неутрализирана престъпна група, създадена с цел избягване на данъчни задължения, съобщават от пресцентъра на Прокуратурата. 

Според събраните до момента данни групата е действала поне от август 2012 г. Участниците са намалявали драстично дължимите на бюджета данъци от придобиването на автомобили втора употреба, предимно от Италия, и препродажбата им на български и чужди граждани и юридически лица, с посредничеството на автокъща.

Групата е подправяла оригиналните покупни документи на колите от чужбина, като е завишавала многократно отразените в тях цени и по този начин е имала основание да продава автомобилите по-скъпо в България. В продажните фактури у нас пък е отразявана много по-ниска цена, за да се намали дължимият към бюджета данък.

В рамките на операция са извършени множество претърсвания и изземвания на документи, компютърни данни и други доказателства. Предстои повдигане на обвинения, а щетите, нанесени на държавния бюджет, са в особено големи размери.


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички