Задържаха рецидивист с фентанил в София

44-годишният мъж е хванат с 8 пакетчета

22.06.2026 • 12:24 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Задържаха рецидивист с фентанил в София
Задържаха рецидивист с фентанил в София

Към наказателна отговорност Софийската районна прокуратура привлече 44-годишен мъж за държане на фентанил.

На 20 юни на бул. "Овча купел" в София, обвиняемият К.С. е държал 8 пакетчета фентанил със сходен грамаж на различни места. Обвиняемият е извършил инкриминираното деяние по време на изпитателен срок от предходно осъждане за идентично престъпление.

По случая се води досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода".

Предвид високата обществена опасност на деянието, а именно, че малка доза фентанил е възможно да доведе до летален изход, К.С. е задържан за срок до 72 часа. 

Днес наблюдаващ прокурор внесе в Софийския районен съд искане за определяне на мярка "задържане под стража". 

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички