19-годишен шофьор се изправи пред съда след смъртта на трима в Разград

Майката на обвиняемия е служител в разградския съд

11.11.2025 • 13:09 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В Окръжния съд в Русе започна делото срещу 19-годишния шофьор, който през юли се вряза с колата си в заведение в Разград.

При инцидента загинаха трима мъже на възраст 64, 62 и 58 години.

Младежът бе оставен под домашен арест, коетo предизвика редица протести в Разград.

Делото се гледа в Русе, след като съдиите в Разград си направиха отвод.

Майката на обвиняемия работи като призовкар в разградския съд. По тази причина адвокатите на близките поискаха отвод и на прокурора.

В съда 19-годишният Николай Дюлгеров бе с родителите си, които изразиха съжаление за трагедията.

Близките пък настояват за справедливо наказание.

Защитата на Николай поиска делото да се гледа по съкратената процедура, като обвиняемият признава всички обстоятелства.

В този случай присъдата ще бъде намалена с една трета.

"Съболезнования на близките на загиналите. Аз също искам да върна времето назад, ама няма как. Няма какво друго да кажа", каза бащата на Николай - Недялко Дюлгеров.

"Той не е дал живота на баща ми, за да го отнеме. Kаквото да правят, няма да върнат баща ми назад. И 20-30 години да лежи, баща ми няма да излезе", сподели дъщерята на една от жертвите - Сузан Гюрсел.

Вижте повече в репортажа.


Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички