МВР спипа над 20 пияни и дрогирани зад волана за ден

Съставени са 4514 фиша и 676 акта

13.02.2025 • 16:22 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
МВР спипа над 20 пияни и дрогирани зад волана за ден
МВР спипа над 20 пияни и дрогирани зад волана за ден

14 572 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 15 082 водачи и пътници. Съставени са 4514 фиша и 676 акта за установени административни нарушения.

Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на изминалия ден са установени общо 15 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол - 5 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 10 -  с над 1,2 на 1000, един е отказал тестване.

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 8 водачи, един e отказал тестване.

Как се справяте с непрекъснато нарастващите цени на храните?

С много лишения - храня се по-рядко и с по-некачествена храна.
11%
Купувам само най-необходимото и пазарувам основно храни и продукти на промоция.
47%
Свивам разходите за развлечения, пътувания и дрехи, за да имам достатъчно пари за храна.
22%
Правя си седмичен/месечен бюджет за храна и не го надвишавам.
8%
Доходът ми е достатъчно добър, за да не се налага да се лишавам от качествена храна.
11%
Общо 2700 гласа

Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички