23-годишен мъж загина при трудова злополука в Пловдив. Инцидентът е станал около 10 ч. сутринта вчера. Работникът паднал в асансьорна шахта от шестия етаж при извършване на довършителни дейности по новопостроена сграда на булевард "Пещерско шосе".
Мъжът загинал на място, а от Инспекцията по труда започнаха проверка по случая. Ще се проверява кой е наел работника и дали е била обезопасена асансьорната шахта. При констатирани нарушения глобата е от 1500 до 15 000 лв., пише "Труд".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Тагове:
В парламента темата е охраната на властта
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 25 юни
Времето днес: Слънчево, но идват и гръмотевични бури
Григор Димитров е на 1/4-финал в Майорка
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари
Американските акции се понижиха за трети пореден ден