Апелативният съд гледа делото срещу Георги Семерджиев

На първа инстанция той беше осъден на 20 години затвор 

28.09.2023 • 06:46 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Апелативният съд гледа делото срещу Георги Семерджиев
Апелативният съд гледа делото срещу Георги Семерджиев

Софийският апелативен съд ще гледа делото срещу Георги Семерджиев, подсъдим за смъртта на две млади жени при катастрофа на столичния булевард "Черни връх" през юли миналата година.

На първа инстанция той беше осъден на 20 години затвор по общо пет обвинения срещу него. Освен за причиняване на смърт на две лица на тротоар, Семерджиев е подсъдим и за шофиране на автомобил със 166 км/ч след употреба на наркотици, с фалшиво свидетелство за правоуправление и подменени табели.

Съдебната отговорност му се търси и за бягство от местопроизшествието веднага след катастрофата. Последното заседание по делото на 22 юни беше отложено. Причината бе, че адвокатът му не се яви в съда.

На коя дата България трябва да празнува своя национален празник?

На 3 март - Денят на Освобождението. Датата не трябва да бъде променяна.
67%
На 16 април - Денят на приемането на Търновската конституция.
1%
На 20 април - Денят на избухването на Априлското въстание.
1%
На 24 май - Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
11%
На 6 септември - Денят на Съединението.
7%
На 22 септември - Денят на Независимостта.
14%
Общо 4227 гласа

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички