25 мигранти бяха задържани тази сутрин край София. Те били натоварени в товарен бус с българска регистрация.
Акцията по задържането е станала около 8:00 часа тази сутрин в началото на магистрала "Струма", близо до ж.к. "Люлин". Бусът е спрян на магистралата в посока Перник, а мигрантите казват, че са от Афганистан.
Влезли са наша територия през границата ни с Турция. Трафикът е бил осъществен от организирана престъпна група, която е била наблюдавана от ГДБОП. Мигрантите са били гладни и дехидратирани.
Шофьорът на микробуса е 20-годишен български гражданин и е арестуван. От МВР допълват, че той е известен на полицията. Не е ясно дали е имало помагач при превоза на мъжете.
Вижте повече в репортажа на Борислава Алексова.
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow