Поредна телефонна измама е станала в Монтана - 63-годишна жена е дала спестяванията си от 7200 лв. на ало измамници, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
В понеделник мъж се обадил на домашния телефон на жертвата и се представил за служител в полицията на име Стефан Попов. Съобщил й, че се провежда акция срещу телефонни измамници и е нужна нейната помощ за залавянето им. Жената трябвало да даде наличните си пари, след което щели да й бъдат върнати.
Около 19.00 часа в понеделник жената оставила портмонето си с 1200 лева до пейка в близост до магазин "Кауфланд" на бул. "Трети март". На другия ден - вторник, тя оставила и хартиен плик с 6000 лева в градинка, намираща се срещу диетичен стол на бул. "Трети март". Впоследствие установила, че е станала жертва на телефонна измама.
Образувано е досъдебно производство в РУ - Монтана.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow