Поредна "ало" измама: 65-годишна столичанка даде 50 хил. лева

Действали по добре познатата схема - парите трябвали за съдействие на полицията

06.03.2019 • 23:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Поредна
Поредна "ало" измама: 65-годишна столичанка даде 50 хил. лева

Пореден случай на телефонна измама. 65-годишна жена от столичния квартал "Дружба" дала близо 50 хил. лева на "ало" измамниците. 

Схемата, по която действали, била добре позната - парите трябвали за съдействие на полицията. 

Сумата не била предадена накуп, а на няколко пъти и на различни места. В единия от случаите жената оставила почти 30 хил. лева. 

От МВР не уточняват кога и как жертвата е осъзнала, че не съдейства на органите на реда, а на практика е измамена. 

Сигнал за случая е подаден на 1 март в СДВР. Образувано е досъдебно производство.

Снимка: Архив

Харесайте ни във Facebook ТУК.

 


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички