Традиционен среднощен пикник в Токио

Жители и гостите на града се насладиха на ароматните цъфнали вишневи дръвчета

30.03.2018 • 11:21 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Традиционен среднощен пикник в Токио
Традиционен среднощен пикник в Токио

Жителите и гостите на Токио се насладиха на среднощен пикник под ароматните цъфнали вишневи дръвчета, наричани "сакура".

Овошките символизират началото на пролетта и са свещени за японците. Ефимерната красота на цъфналите вишневи дръвчета, чието изобразяване е част от традиционната японска иконография, трае само няколко дни.

Затова хората се възползват максимално от времето и превръщат парковете, украсени с огромни бухнали в розов цвят дръвчета, в пространства за пикник.

Обичаят носи името "Ханами" и е сред най-любимите на японците от всякаква възраст.


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички