"Салон на музеите" ще представи експонати от цялата страна

Той ще бъде открит официално на 3 март в НДК

26.02.2018 • 13:49 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
"Салон на музеите" ще представи експонати от цялата страна

"Салон на музеите" е експозиция, която събира на едно място, в Националния дворец на културата, експонати от повече от 40 различни музеи и галерии в страната. Представени са реплики на най-ценните предмети на българските музейни институции.

Сред експонатите са дарове, които е получавал Тодор Живков, освен това в НДК ще можете да видите най-голямата риба, хващана в българската акватория на река Дунав-моруна, която е част от експозицията на Музея на дунавския риболов в Тутракан.

В "Салон на музеите" са разположени още любопитни експонати от Екомузея в Русе, а част от експозицията в НДК са и Ансамбъл "Пирин".

Посетителите ще могат да се насладят на различните предмети между 3 и 5 март. 


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички