Още по темата
Днес софийското метро отбелязва 20 години от пускането в експлоатация на първия си участък между станциите "Сливница" и "Константин Величков".
На този ден през 1998 г. потегля първото влакче на столичната железница по тогавашното трасе с дължина 6,4 км и 5 станции.
20-годишният юбилей на столичното метро ще бъде отбелязан днес в станция "Константин Величков, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Събитието ще се проведе от 13 часа.
На събитието ще присъстват кметът на София Йорданка Фандъкова, изп. директор на "Метрополитен" проф. Стоян Братоев и други гости.
Ето кой е младият мъж, бутнат от "Лъвов мост" след спор за пари
Вижте къде в София ще спрат водата на 24 юни, сряда
Една жертва след челен сблъсък край Свищов, 28-годишен шофьор се оказа надрусан
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
Варна ще бъде домакин на XII Европейска олимпиада по география
Катастрофа с жертва край Свищов
Алжир обърна Йордания на Мондиала
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура
В бюджета за 2026 г. е залегнал нов ред за финансиране на общинските проекти
Цената на петрола продължава да върви надолу*
Първият трилионер вече е ясен. Но кой ще бъде следващият?