Пощенска банка стартира мащабна вътрешна програма за обучение и развитие на своите служители – Future Skills Academy, с която за пореден път затвърждава лидерската си позиция на водещ работодател у нас.
Дългосрочният проект е насочен към всички служители на компанията и е с фокус върху надграждането на техните дигитални и личностни умения.
Future Skills Academy е всеобхватна програма за развитие на човешкия потенциал, насочена към изграждане на уменията, необходими за справяне в един все по-технологичен свят, в който ключовата роля е на хората.
Програмата е част от дългосрочната стратегия на компанията за устойчиво развитие и нейната визия за "дигитална трансформация с човешко лице". Целта на Пощенска банка е да подготви служителите както за настоящето, така и за бъдещето, като им даде знания и вдъхновение да растат в кариерата си, използвайки уверено технологиите.
"Future Skills Academy не е просто програма. Тя е обещание – че Пощенска банка ще продължи да расте, като развива своите хора. Убедени сме, че инвестицията в екипа е най-устойчивата инвестиция за всяка организация. Защото бъдещето няма да принадлежи на най-големите компании, а на онези, които имат смелостта да се променят заедно със своите служители и да учат най-бързо. Инвестираме в знание, в изграждане на екипност и споделени ценности, за да продължим да растем с хората, с които постигаме успехи ежедневно", споделиха от Пощенска банка.
"Технологиите са инструментът, с който променяме начина, по който работим днес, но хората са истинският двигател на промяната. Вярваме, че растежът започва отвътре и затова ще продължим да се развиваме заедно. Бъдещето се случва сега и се създава от хора, които учат, мечтаят и вярват, че те променят средата. Ние искаме не просто да подготвяме служителите, а да им дадем увереност, подкрепа и вдъхновение, че с идеите си те го създават. Искаме нашите хора в Пощенска банка да са богати на знания и смелост, за да променяме заедно банковия сектор у нас", казаха още от Пощенска банка.
В свят, в който изкуственият интелект променя всяка индустрия, Пощенска банка поставя човека в центъра на технологичната трансформация. Академията се базира на философията, че AI е инструмент, който подпомага хората, освобождавайки им време и възможности за развитие, креативност и стратегическо мислене.
Така компанията изгражда устойчива екосистема на учене, в която технологиите служат на хората, а не обратното.
Future Skills Academy обхваща целия екип на банката – от фронт офис до стратегически мениджмънт, независимо от позицията, отдела или опита им. Обученията ще се реализират чрез иновативни и интерактивни формати, както и чрез стратегически партньорства с водещи организации.
С тази инициатива банката затвърждава лидерската си позиция на иновативен топ работодател, който налага нови тенденции в сектора.
Компанията изгражда култура на непрекъснато учене и надграждане на уменията, чрез която всеки служител ще притежава нужната смелост, за да отстоява позицията си, имайки свободата да се развива и да бъде активен участник в дигиталната трансформация и бъдещето на организацията.
Пощенска банка е един от водещите работодатели в страната. Само през последните месеци тя спечели редица престижни отличия, сред които са наградите от международния конкурс Employer Brand Stars Awards 2025 – в категориите "Онбординг", "Стажантска програма" и "Награда за специални постижения на журито"; първо място в категория "Привличане на таланти" от Forbes HR & Employer Branding Awards 2025, както и четири отличия от Career Show Awards 2025, включително "Най-добър работодател – Банкиране" и "Най-добър работодател – Финанси".
През последните три години Пощенска банка е носител и на престижното отличие "Топ работодател" (2025, 2024, 2023), присъждано от международния независим Top Employers Institute, който сертифицира най-добрите места за работа в света.
Повече за Пощенска банка и свободните работни места можете да научите на www.postbank.bg и нейния кариерен сайт www.careers.postbank.bg.
Българин е ученик №1 по математика в света
Оправдаха шофьора на Кирил Петков за катастрофата при Аксаково
ЕС осъди използването на ракетата "Орешник" срещу Украйна
Защо европейските домакинства изхвърлят толкова много храна?
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Президентът Йотова: Изкуственият интелект няма да измести учителите
Хороскоп за 25 май 2026
В ТУ–Варна наградиха медалистите от Националната олимпиада по математика
Оправдаха шофьора на Кирил Петков за катастрофата с жертва край Варна
25 май е обявен за ден на траур в Благоевград
Тръмп: Не е нужно да бързаме със споразумение с Иран, американската блокада остава
Мадяр: Правителството на Орбан остави скелети в гардероба относно бюджета
Нарастващите наеми в Милано карат дори хора на ръководни позиции да го сменят с Торино
Кадър на деня за 24 май